Projektování a budování menších sítí

Většina firem se dnes neobejde bez funkční sítě. Shodneme se na tom že rozvody sítě jsou důležitým prvkem, bez kterého žádná síť nemůže korektně fungovat. Přesto se dnes a denně lze setkat s kabely poházenými na podlaze, které jsou zakončeny přímo v aktivním prvku konektorem, který je obalen izolační páskou.

V dnešní době jsou dány určité standarty, které se při rozvodu musí dodržovat. Pokud tyto postupy dodržíme tak se bavíme o takzvané strukturované kabeláži. Zde je poměrně jasně dáno, jaké materiály můžeme použít a kde. Pravidla jasně upravují co je zakázáno a co je naopak vyžadováno. Je zde i určitá filozofie, jak vše naplánovat a následné zrealizovat. Shrnuto a podtrženo, pokud se dodrží pravidla pro budování strukturované kabeláže, tak toto řešení je kvalitní, odolné a připravené do budoucna.

Pokud se vaše současné kabelové rozvody skládají z několika klubek drátů a pár blikajících zaprášených krabiček hozených pod stolem, nebo ve vaší firmě plánujete novou síť, kontaktujte nás a nechte tyto starosti na nás. Pomůžeme vám s modernizací nebo zcela novými rozvody. Pamatujte, že i malou síť lze vybudovat tak, aby odpovídala standartům strukturované kabeláže.


Instalace a správa serverů i stanic

Pokud vaše organizace využívá serverová řešení a nemá vlastní oddělení IT, je vhodné najímat si na správu serveru nebo pracovních stanic externí firmu, která zajišťuje kompletní servis vašich IT(takzvaný outsourcing). Tyto služby vám samozřejmě můžeme nabídnout. Provádíme kompletní správu serverů, a to na systémech Linux i Windows Server (2003, 2008 i 2012). Na stanicích podporujeme s pravujeme systémy Windows (XP, Vista, 7 i 8), na tabletech a chytrých telefonech i platformu Android.


Odvirování

Každý z nás už se setkal s počítačovým virem - jedná o program napsaný za jediným účelem: profitovat na váš úkor. Klasický virus dnes tvoří jen zlomek nebezpečí, běžné jsou trojské koně, které na dálku ovládají váš počítač a dovolují útočníkům rozesílat nevyžádanou poštu (spam) z vašeho PC, prohlížet obsah vašeho disku nebo monitorovat jaké heslo a kam zadáváte. Dále existují programy typu spyware, advare, malware nebo rootkit.

Pokud lze na Vašem PC pozorovat následující příznaky: výrazné zpomalení, neustálá komunikace přes internet, nestandardní chování, nesmyslné hlášky nebo samovolné vypínání, pak jste s nejvyšší pravděpodobností nakaženi škodlivým softwarem.


Stavba PC na zakázku

Kouzlo PC sestaveného na zakázku je, že skladba komponentů přesně odpovídá účelu užití PC. Neplatíte zbytečnosti které stejně nakonec nemůžete využít. Kancelářské PC například nepotřebuje samostatnou grafickou kartu a výkonný zdroj. Jsou to finance, které se dají využít jinde a efektivněji.

Stroje, které lze zakoupit v řetězcích jsou jakési hybridy, dělají vše ale nic pořádně. Pokud potřebujete levné PC do kanceláře, nebo herní stroj který s přehledem zvládne nejnovější hru, kontaktujte nás a my vše zařídíme. Na naše sestavy dáváme standartně 2letou záruku.